Local News

Estonia

Estonia's Latest Top 10 News

Post Image

Eesti kaotas korruptsioonitaju indeksis punkti

Transparency Internationali teisipäeval avaldatud 2021. aasta korruptsioonitaju indeksis kaotas Eesti eelmise aastaga võrreldes punkti, jagades nüüd 74 punktiga 13.-17. kohta Kanada, Islandi, Iirimaa ja Austriaga.

Post Image

Minister Sutt: kriisid motiveerivad valitsust lahendusi otsima - Lääne Elu

Ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Andres Sutt käis reedel tutvumas Läänemaa ettevõtlusega. Reede hommikul kohtus Reformierakonna minister Sutt sihtasutuses Läänemaa ettevõtjatega. Esimese hooga tundsid läänlased huvi valitsusliidu tervisliku seisundi vastu. „Koalitsioon jätkab, kokkulepe ju sündis,” viitas minister Sutt tõsiasjale, et Keskerakond ja Reformierakond leppisid neljapäeval kokku energiahindade hüppelise kasvu kompenseerimises. „Alati on meedias lärmi rohkem, kuid läbirääkimised olid keerulised. Võttis aega, aga tahe oli mõlemalt poolt kokkuleppele jõuda,” ütles Sutt. Minister nentis, et praegu on keerulised ajad. „Meil on energiakriis, Covid levib endiselt, sellele lisaks on ka julgeolekukriis,” loetles ta. Pärast külma sõja lõppu pole julgeolekuolukord tema sõnul nii kehv olnudki. „Aga see motiveerib valitsust [kriisidele] lahendusi otsima ja ka leidma.” SA Läänemaa saalis oli ministriga võimalus suhelda ka interneti teel. Helland Balticu tegevjuhti Aivar Kausi huvitas, millal on lootust kiire interneti saamiseks. Kiire internet on Suti sõnul kõikjal Eestis üks olulisemaid teemasid. „Loodan, et kiire internet jõuab ka sinna tööstuse poole peale, kus seda praegu ei ole,” lausus ta.

Post Image

Põhjamaades populaarsust koguv uudne börsinähtus jõuab peagi ka meile

Rootsis ja Soomes on hakanud pead tõstma n-ö tühja tšeki ettevõtete ehk SPAC-ide börsileminek. Londonis hakatakse aga meie rahapesuprobleeme unustama.

Post Image

Ansambli Tuberkuloitedi asutajaliikme surnukspussitaja vangistus jõustus lõplikult

Kuna kohtud pole võtnud bändi Tuberkuloited asutajaliikme Aivar Kandla tapmises süüdi jäänud Ülle kaitsja edasikaebust arutusele, on tema üheksa-aastane vangistus jõustunud.

Post Image

А что, если ставки поднимут? Акции подешевеют?

Последняя коррекция на рынке была почти полностью продиктована страхом инвесторов перед тем, что высокая инфляция заставит Федеральную резервную систему пойти на более агрессивное повышение ставок. Это фактор вкупе с ростом доходности облигаций заставил инвесторов избавляться от акций.

Post Image

KODUKINO 5.1 KÕLARID JA SUBWOOFER, müük, kategooria Stereoseadmed, Audio / video / foto, kuulutus 85392704

kasutatud; Müüa kodukino 5.1 kõlarid: 2 põrandakõlarid, keskkõlar

Post Image

USA aktsiad pöördusid järsult ning jõudsid plussi

USA aktsiaturud pöördusid päeva alguse enam kui 4protsendilisele langusele vaatamata tõusule ning lõpetasid päeva plussis, vahendab Reuters.

Post Image

25. jaanuari Sakala kuulutused

Sakala kuulutustekülge saab lugeda SIIT.

Post Image

Kalle Grünthal – mõjukas, kel on nii austajaid kui ka vihkajaid

Järvalasest riigikogu liige, EKREsse kuuluv Kalle Grünthal on aasta-aastalt rühkinud Järvamaa mõjukate edetabelis iga hooajaga pika sammu ettepoole.

Post Image

Feature: What does the future hold for Estonia's coalition?

On Thursday, the government agreed on new energy crisis compensation measures after tense discussions which last for a week. But what does the future hold for the Reform-Center coalition? Weekly news show "AK. Nädal" spoke to the experts.