Local News

Estonia

Estonia's Latest Top 10 News

Post Image

Linnavalitsus tahab Sargvere raamatukogu sulgeda ja külamaja rendile anda

Paide linnavalitsus kaalub Sargvere raamatukogu sulgemist kohalikus teeninduskeskuses ja teenuse asendamist Järva valla raamatukogubussiga Krõõt. Teeninduskeskus, mida rahvas tunneb ka kui külamaja, on kavas anda rendile. Selleks on tulemas avalik konkurss.

Post Image

NÄDALA LOOMAAED ⟩ Talvekuu teine pool on toonud lund ja külmakraade

19. novembril täitus 15. eluaasta jääkaru Rasputinil. Soliidsesse karuikka jõudnud laheda ja rahuliku olekuga võimas karumürakas Raspi, kes on võitnud loomaaia külaliste südameid alates 2020. aasta hilissügisest, on nüüd astumas oma elukaare teise poolde. Loodetavasti pakub elu talle – parajale maailmarändurile, kes kõigis oma eelnevates elupaikades on samuti palju andunud fänne kogunud – nii toredaid väljakutseid kui ka rahulikku turvalisust.

Post Image

Riho Sibul: „Ma olen igal pool omaette.“

„Ma olen viimasel ajal mõelnud hilisnovembrile, kui kõik on raagus. Mul on mingi pilt, mida olen meenutanud lapsepõlvest, kus ma pikisilmi vaatan raagus metsa. Võimalik, et see oli sügisene vaheaeg, jää on juba lompide peal ja õhk on nagu klaasist. See aeg, see on niisugune... hästi... oluline aeg mulle,“ on Riho Sibul öelnud. Igaviku teekonnale läks ta just sel temale tähenduslikul ajal.

Post Image

HOROSKOOP

HOROSKOOP

Post Image

Miljardärist investoril on kindel usk ühes autoturu võimalikus võitjas

Suure autotööstuse sektori huviga legendaarne investor George Soros usub jätkuvalt, et Dearborni autotootjast saab autoturul üks võitjatest.

Post Image

Lääne Elu paberleht laupäeval, 26. novembril - Lääne Elu

Mikk Lõhmus liitus Isamaaga Kolmapäeval valis Isamaa Läänemaa piirkonna uue juhatuse, piirkonda hakkab juhtima Heiki Magnus. Juhatuse liikmeks sai ka oktoobris Isamaaga liitunud Lääne-Nigula vallavolikogu esimees Mikk Lõhmus. Tarvo Valker: looduse taastamine on kallim Looduskaitsjale ja ornitoloogile Tarvo Valkerile teevad muret kalapüügi suurenemine Matsalus ja ulatuslikud metsaraied, mille mõju võib avalduda alles 20 aasta pärast. […]

Post Image

Топ-3 «Молодых и деловых»: лучшие авторы Летней школы журналистики

Редакция ДВ выбрала трех лучших молодых журналистов среди участников медиапроекта для школьников.

Post Image

Riina Solman: Eesti perede toetamine ja kaitsmine on meie põhiseaduslik kohustus

Põhiseadust tuleb täita universaalselt, mitte valikuliselt. Meile hõõrutakse pidevalt nina alla: miks me toetame jõukaid, kes saavad ise hakkama? Sellel on üks ja peamine põhjus – tegemist on universaaltoetusega. Samal moel makstakse näiteks üksikvanema toetust või pensione, hoolimata sellest, kas üksikema või pensionär on ühtlasi miljonär.

Post Image

Kingitused ja pühadeks vajaliku saab koju kätte stressivabalt

Kaubanduskeskused on ringi sagivaid inimesi täis, kõigil on peas miljon mõtet: kuhu veel on vaja jõuda ja kellele on kingitus ostmata – käes on pühadeae

Post Image

AJAKIRJANIKU SÕIDUKOGEMUS | Nissan Qashqai e-POWER võtab bensiini ja teeb sellest elektrit. Kas asi on seda väärt?

Kui prooviks võetud e-power, täpsemalt Nissan Qashqai, õhtul õues tänavlampide valguses seisis, tundus ta omalaadselt säravana. „Ehk mõjub niiviisi elekter?“ mõtlesin ehk liigagi kujundlikult.