Local News

Albania

Albania's Latest Top 9 News

Post Image

Ofertë joshëse nga Australia për Migjen Bashën

Vetëm pak ditë më parë u tërhoq nga Kombëtarja në moshën 32- vjeçare, por, me sa duket, vendimi që Migjen Basha mori ka qenë i…

Post Image

Dërgoi gazetarin për 'riedukim', Rama nga Amsterdami: Jam luftëtar, s'mund të hesht kur dëgjoj deklarata idiote! Pse unë s’duhet të kem lirinë time - Shqiptarja

Në Shqipëri abuzohet në emër të fjalës së lirë. Këtë deklaroi Kryeministri Edi Rama gjatë një interviste për “De Baile” në Hollandë. Kryeministri foli edhe për integrimin në BE. Sipas Ramës, Ballkani Perëndimor duhet të jetë pjesë BE, qoftë edhe pa të drejtë vote. Rama paralajmëroi intensifikim të bashkëpunimit me kompanitë hollandeze.,çelja e negociatave,integrimi ne be,Holande,edi rama

Post Image

Drita Ziri zgjidhet Miss Shqipëria 2022 - Tv Klan

Drita Ziri rrëmben kurorën e Miss Shqipëria 2022. Më e bukura mes vajzave shqiptare u përzgjodh mbrëmjen e kësaj të diele në eventin më të madh dhe jetëgjatë të bukurisë Miss Shqipëria 2022. Nga kalaja madhështore e Porto Palermos në Himarë, 27 vajza finaliste garuan mes tyre për të rrëmbyer kurorën. Edhe edicioni i 24-t […]

Post Image

Që kryeministri mos dënojë gazetarët, ja pyetjet që mund ta zbusin zemërimin e “Zeusit”

“Të dënoj me 3 muaj”! Ky është dënimi më ekzemplar në historinë e medias postkomuniste

Post Image

Berisha: Proces i montuar stalinist nga klani Xhafaj ndaj deputetit Ervin Salianji - Gazeta Standard Online

Rikthehen proceset staliniste! Miq, deputeti Ervin Salianji del neser para gjyqit ne nje proces te mirefillte stalinist. Ai shkon ne babken e te akuzuarit sepse denoncoi Geron-Agron Xhafen te denuar 7 vjet si kryetar i rrjetit te trafikut te droges te Bolonjes me Venezuelen dhe i kerkuar. Ai vazhdonte prej vitesh i qete dhe i […]

Post Image

Veto e Bullgarisë/ “BE duhet të ndryshojë”, Rama: Nëse lë historinë në duar të politikanëve Napoleoni del s

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama në një bashkëbisedim me qendrën “Balon” në Amsterdam ka folur për ngërçin në BE që

Post Image

FOTO: Prishja e lokalit në hyrje të Liqenit të Tiranës nxjerr në sipërfaqe tunelin e fshehur ushtarak - Gazeta Dita

Ky tunel ushtarak ishte “varrosur” poshtë një lokali të ngritur në hyrje të zonës pedonale të Liqenit të Tiranës. Krijimi i një segmenti të ri rrugor që lidh digën e Liqenit me sheshin Nënë Tereza, ka sjellë prishjen e objektit. Kur fadromat kanë hedhur në tokë këtë ndërtim ka dalë ky tunel që zgjatohet në […]

Post Image

Përplasja me armë në Athinë, tre shqiptarë të vrarë - Shekulli

3 persona mbetën të vdekur dhe 3 të tjerë u plagosën, dy prej të cilëve efektivë policie, në dy përleshje me armë zjarri në Kato Patisia dhe Agioi Anargyrou, që dyshohet se kishte protagonistë kriminelë shqiptarë në Athinë. Dy ngjarjet e përgjakshme ishin të lidhura me njëra-tjetrën. Jani T. dhe Gëz

Post Image

Sinjali | Radio Televizioni Shqiptar

RTSH, Lajme Sport, Futboll, Orkestra, Radio, Rti, Festivali